دستگاه پرکن اتومات مواد مختلف مثل پودر و یا مایعات انواع مختلفی دارند . گاهی اوقات ممکن است یک دستگاه پرکن به صورت دستی طراحی و ساخته شده باشد و این یعنی که کار برای اپراتور دستگاه سخت تر است و یا به بیش از یک اپراتور برای کار کردن با دستگاه نیاز است . دستگاه پرکن دستی معمولا قیمت پایین تری نسبت به بقیه انواع دستگاه پرکن دارد .

مطالب مرتبط : ماشین سازی جی
دستگاه-پرکن-اتومات

دستگاه پرکن اتومات

یکی دیگر از انواع دستگاه های پرکن ، دستگاه اتوماتیک است . کلمه اتومات برای مواد مختلف کارایی و کاربرد های متفاوتی دارد . به عنوان مثال برای دستگاه پرکن اسپری ، کلمه اتومات یعنی این که دستگاه همه مراحل بسته بنید را با وجود یک اپراتور انجام دهد و اپراتور هم دارای وظایف خاص و سختی نباشد . برای دستگاه پرکن ساشه هم کلمه اتومات کاربرد متفاوتی با دستگاه پرکن اسپری دارد . به طور مثال دستگاه پرکن اتوماتیک ساشه یعنی ، دستگاه تمام مراحل مربوط به بسته بندی یک ساشه را انجام دهد . در مایعات هم همین نکته وجود دارد . دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک یعنی دستگاهی که به صورت اتوماتیک مرحله پرکن ، درب گذاری و دربندی را انجام دهد . گاهی اوقات دستگاه پرکن اتوماتیک در زمینه مایعات دارای بطری شوی است . در مرحله بطری شویی ، دستگاه تمام نقاط داخلی بطری را شستشو داده تا از آلودگی به صورت کامل جلوگیری کند . دستگاه پرکن اتوماتیک در زمینه های مختلف از قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دستگاه های پرکن برخوردار است . دلیل بالا بودن قیمت ، سرعت بیشتر و مکانیزه بودن مراحل بسته بندی است .

دستگاه-پرکن-مایعات-اتوماتیک

نتیجه گیری

دستگاه پرکن اتومات دارای ویژگی های بسیار زیادی است که باعث می شود سرعت تولید دستگاه و بازدهی دستگاه بسیار بیشتر شود . از طرفی دیگر نیاز نیست چندین اپراتور روی دستگاه مشغول به کار باشند و فقط به یک اپراتور نیاز است . از طرفی قیمت پرکن اتوماتیک بسیار بالا تر از مدل های موجود در  بازار است و دلایل این افزایش قیمت مکانیزه بودن و سرعت تولید بسیار بالا است . برای پیوستن به کانال تلگرامی ماشین سازی جی اینجا کلیک کنید .

telegram-banner
instagram-banner
دستگاه پرکن اتومات
نوشتهٔ بعدی
انواع دستگاه پرکن

جدید ترین مقالات

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست