دستگاه پرکن مایعات

یک دستگاه پرکن مایعات از اجزای بسیار زیاد و مختلفی تشکیل شده است مانند درب گذار ، درب بند ، سینی ، نازل ها ، مخازن و … که هر کدام از این بخش ها ، از اجزای کوچک تر دیگری تشکیل شده اند . دستگاه پرکن مایعات با مکانیزم های مختلف بخش های متفاوتی دارند  به طور مثال دستگاه پرکن مایعات غلیظ یک بخش اضافه به نام سیلندر پیستون دارد که این بستگی به مکانیزم کاری دستگاه پرکن مایعات دارد . اما یک قسمت ( نازل پرکن مایعات ) در تمامی این دستگاه ها ثابت است و فقط نوع آن فرق دارد .  ما در این مقاله قصد داریم درباره انواع نازل ها صحبت کنیم .

مطالب مرتبط : دستگاه پرکن اتومات
دستگاه-پرکن-مایعات
نازل-دستگاه-پرکن-مایعات

نازل پرکن مایعات

نازل ها انواع مختلفی دارند که بستگی به نوع مواد در انتظار بسته بندی دارد و به طور مثال نازل مایعات غلیظ با نازل مایعات رقیق متفاوت است . اگر بخواهیم به طور خلاصه توضیح دهیم باید بگوییم که هر نازل برای مواد مخصوصی طراحی و ساخته شده است و امکان استفاده برای مواد دیگر وجود ندارد . در ماشین سازی جِی تمامی نازل ها طراحی شده توسط تکنسین های مجرب در این زمینه است .

نازل-پرکن-مایعات

انواع نازل پرکن مایعات

  • نازل مایعات رقیق
  • نازل مایعات نیمه رقیق
  • نازل مایعات غلیظ
  • نازل مایعات نیمه غلیظ
  • نازل مایعات پالپ دار
  • نازل مایعات اسیدی و خورنده
  • و ….
مطالب مرتبط : انواع دستگاه پرکن
انواع-نازل-پرکن-مایعات

جنس انواع نازل

در تمامی دستگاه پرکن مایعات ، به دلیل دریافت مجوز اداره بهداشت باید تمامی قسمت های درگیر با مواد از جنس استیل 316 ضد زنگ باشد . نازل پرکن مایعات هم یکی از قسمت هایی است که درگیر با مواد است و باید توجه داشته باشید که نازل پرکن هم باید از جنس استیل 316 ضد زنگ باشد . در مایعات اسیدی و خورنده دیگر جنس  استیل بازدهی مناسبی برای این کار ندارد  و باید جنس نازل ، تفلونی و یا از جنس پلاستیک فشرده باشد تا در برابر خورندگی مقاوم باشند .

telegram-banner
instagram-banner
نوشتهٔ پیشین
خط پرکن مایعات

جدید ترین مقالات

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست