دستگاه پرکن اتومات مواد مختلف مثل پودر و یا مایعات انواع مختلفی دارند . گاهی اوقات ممکن است یک دستگاه پرکن به صورت دستی طراحی و ساخته شده باشد و این یعنی که کار برای اپراتور دستگاه سخت تر است و یا به بیش از یک اپراتور برای کار کردن با دستگاه نیاز است . دستگاه پرکن دستی معمولا قیمت پایین تری نسبت به بقیه انواع دستگاه پرکن دارد .

مطالب مرتبط : ماشین سازی جی
دستگاه-پرکن-اتومات

دستگاه پرکن اتومات

یکی دیگر از انواع دستگاه های پرکن ، دستگاه اتوماتیک است . کلمه اتومات برای مواد مختلف کارایی و کاربرد های متفاوتی دارد . به عنوان مثال برای دستگاه پرکن اسپری ، کلمه اتومات یعنی این که دستگاه همه مراحل بسته بنید را با وجود یک اپراتور انجام دهد و اپراتور هم دارای وظایف خاص و سختی نباشد . برای دستگاه پرکن ساشه هم کلمه اتومات کاربرد متفاوتی با دستگاه پرکن اسپری دارد . به طور مثال دستگاه پرکن اتوماتیک ساشه یعنی ، دستگاه تمام مراحل مربوط به بسته بندی یک ساشه را انجام دهد . در مایعات هم همین نکته وجود دارد . دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک یعنی دستگاهی که به صورت اتوماتیک مرحله پرکن ، درب گذاری و دربندی را انجام دهد . گاهی اوقات دستگاه پرکن اتوماتیک در زمینه مایعات دارای بطری شوی است . در مرحله بطری شویی ، دستگاه تمام نقاط داخلی بطری را شستشو داده تا از آلودگی به صورت کامل جلوگیری کند . دستگاه پرکن اتوماتیک در زمینه های مختلف از قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دستگاه های پرکن برخوردار است . دلیل بالا بودن قیمت ، سرعت بیشتر و مکانیزه بودن مراحل بسته بندی است .

دستگاه-پرکن-مایعات-اتوماتیک

نتیجه گیری

دستگاه پرکن اتومات دارای ویژگی های بسیار زیادی است که باعث می شود سرعت تولید دستگاه و بازدهی دستگاه بسیار بیشتر شود . از طرفی دیگر نیاز نیست چندین اپراتور روی دستگاه مشغول به کار باشند و فقط به یک اپراتور نیاز است . از طرفی قیمت پرکن اتوماتیک بسیار بالا تر از مدل های موجود در  بازار است و دلایل این افزایش قیمت مکانیزه بودن و سرعت تولید بسیار بالا است .

telegram-banner
instagram-banner
نوشتهٔ بعدی
انواع دستگاه پرکن

جدید ترین مقالات

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست