دستگاه پرکن مایعات پیستونی

دستگاه پرکن مایعات انواع مختلفی بر اساس انوع مایعات دارند . برای مایعات غلیظ ، از دستگاه پرکن مایعات پیستونی استفاده می شود . دستگاه پرکن مایعات غلیظ قابلیت پر کردن انواع مایعات غلیظ مانند سس ، رب ، روغن ، کره ، خامه ، ارده ، شکلات و …. مورد استفاده قرار میگیرد . همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است ، مکانیزم کاری این دستگاه سیلندر پیستونی است که مناسب برای پر کردن انواع مایعات غلیظ است . این دستگاه مواد را به صورت حجمی از طریق سیلندر پیستون به داخل ظرف مورد نظر تزریق می کند .

مطالب مرتبط : دستگاه پرکن اتومات
دستگاه-پرکن-مایعات-سیلندر-پیستونی

حجم سیلندر این دستگاه نشان دهنده حداکثر مقدار پر کردن مواد داخل ظروف است به طور مثال اگر حجم سیلندر 1000 گرم باشد یعنی دستگاه پرکن مایعات پیستونی در هر بار فقط می تواند 1000 گرم را وارد ظرف کند . دلیل استفاده از این دستگاه درصد خطای بسیار پایین این دستگاه برای مواد غلیظ است و علت پایین بودن درصد خطای این دستگاه ، ثابت بودن حجم سیلندر پیستون و فشار آن است . در این مدل دستگاه محرکه سیلندر پیستون ها می تواند موارد بسیاری مثل جک های پنوماتیک یا هیدرولیکی باشد . گاهی اوقات ممکن است از سرور موتور هم برای این محرکه استفاده شود .

دستگاه-پرکن-مایعات-پیستونی

دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستونی

طریقه کار دستگاه پرکن به این صورت است که در مرحله اول شیر قبل از سیلندر پیستون باز شده و مواد به داخل سیلندر می ریزد . این فرمان می تواند با یک تایمر ، چشم الکترونیکی و یا شاسی صادر شود . .قتی سیلندر از مواد پر شود شیر بسته می شود و دتسگاه آماده پر کردن است . وقتی اپراتور شاسی فرمان را فشار می دهد شیر های نازل ها باز شده و پیستون شروع به حرکت می کند و به داخل سیلندر فرو می رود . با شروع حرکت پیستون ، مواد داخل سیلندر تحت فشار قرار میگیرند و از لوله نازل به داخل ظرف میریزد و این عمل برای هر  بار پر کردن مواد تکرار می شود . دستگاه پرکن هم قادر به نصب دربگذار و دربند است و از این لحاظ با دیگر دستگاه پرکن مایعات تشابه دارد .

دستگاه-پرکن-مایعات-غلیظ

نتیجه گیری

دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستونی برای پر کردن مایعات غلیظ مثل رب ، سس ، روغن خوراکی ، روغن صنعتی ، خامه ، کره ، شکلات و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد . مکانیزم این دستگاه سیلندر پیستونی است و قابلیت نصب دربگذار و دربند هم دارد .

telegram-banner
instagram-banner
دستگاه پرکن مایعات پیستونیدستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستونی
نوشتهٔ پیشین
انواع دستگاه پرکن ژله
نوشتهٔ بعدی
سازنده دستگاه پرکن

جدید ترین مقالات

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست